Google+ Campus Google w Warszawie 25.09.2014 Warszawa
Campus Google w Warszawie 25.09.2014 Warszawa
Google Partners
TrendyWeb poleca GA User Conference 25.09 Warszawa

Campus Google w Warszawie

Campus Google w Warszawie 25.09.2014 Warszawa

Campus Google Polska

W Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej kwitną inicjatywy biznesowe zakładane przez innowatorów i przedsiębiorców. Obserwując ten trend Google zdecydowało się otworzyć Google Campus w Warszawie. 
Warszawski Campus dołączy tym samym do grona już funkcjonujących Campusów - w Londynie oraz Tel Avivie.

Introducing Google for Entrepreneurs


Campusy Google to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować firmy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Warszawski Campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności.

Campus Google Tel Aviv

Przypomnijmy, że informację o powstaniu Campusu Googlew Polsce, Eric Schmidt ogłosił 4 czerwca 2014 roku, podczas swojego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Jest to jedno z działań Google w ramach programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. „Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce – powiedział Schmidt. Campus Google w Polsce będzie trzecim tego typu miejscem na świecie, zaraz po Londynie i Tel Avivie.

Google Campus w Tel Aviv

Google zapowiada, że wkrótce ogłosi więcej szczegółów dotyczących Warszawskiego Campusu, a my z niecierpliwością czekamy na jego otwarcie, które zaplanowane jest na pierwszą połowę 2015 r.

Google Campus w Londynie

Google Campus w Londynie


Powstanie Campusu to element trwających inwestycji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki programowi Google for Entrepreneurs Kraków, mogliśmy przekonać się, jak dynamicznie rozwijają się polskie startupy. Następnie, na początku kwietnia 2014 r., w partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim, powołaliśmy Digital Economy Lab. Celem DELabu jest wzmocnienie wykorzystania nowoczesnych technologii w społeczeństwie i gospodarce oraz współpraca w tym zakresie z instytucjami rządowymi. Kolejną naszą inicjatywą jest kampania New Europe Challengers, która powstanie we współpracy z Res Publicą, Funduszem Wyszehradzkim i Financial Times, a jej celem będzie zidentyfikowanie nowej generacji liderów, napędzających innowacyjność w regionie.


Wkrótce ogłosimy więcej szczegółów dotyczących Warszawskiego Campusu, a tymczasem nie możemy się już doczekać otwarcia jego drzwi w 2015 r. i powitania startupów, które w nim zagoszczą.


 

Do zobaczenia za rok!

Dowiedz się więcej »