Konferencja Google Partners Connect 2014 Polska

Google Partners Connect

Konferencja Google Partners Connect już za nami.

 • Spotkania w ramach konferencji Google Partners Connect, która odbyła się 23 października, spełniły oczekiwania wszystkich stron. Uczestnicy konferencji znaleźli odpowiedzi na mnóstwo pytań o funkcjonowaniu kampanii AdWords czy jej technicznych aspektów, a specjaliści z branży marketingu internetowego podzielili się swoją wiedzą na temat efektywnej reklamy w wyszukiwarce, którą każda mała lub średnia firma powinna rozważyć, jeśli chce dynamicznie się rozwijać. Z drugiej strony była to okazja do wzmocnienia relacji z obecnymi oraz potencjalnymi klientami agencji partnerskich Google, a także wysłuchania Hangoutu na żywo z panelu publicystycznego prowadzonego przez Jarosława Kuźniara, w którym wziął udział m.in. dyrektor Google zarządzający Europą Środkową i Wschodnią, Artur Waliszewski. Każdy z gości dostał specjalnie na tę okazję przygotowaną teczkę z zestawem konkretnych informacji na temat znaczenia reklamy w Google w strategii marketingowej. 

  W spotkaniach, które były organizowane w siedzibach 200 agencji partnerskich Google na terenie całej Polski, wzięło udział około 2000 firm. Jeśli nie mieliście okazji obejrzenia transmisji na żywo z przebiegu programu publicystycznego, to jest ona dostępna na YouTube, więc zapraszamy do obejrzenia online. 


  Program publicystyczny obejmował następujące obszary tematyczne: 


  • Jak odnieść sukces biznesowy dzięki internetowi? 
  Pierwszy na scenie pojawił się Artur Waliszewski, który w prostych słowach opisał sens istnienia reklamy w wyszukiwarce oraz dlaczego kampanii AdWords nie należy traktować jako kosztu, tylko inwestycję.

  • Wyszukiwarka klientów - jak działa reklama w Google?
  Drugim prelegentem był Dawid Papież, Retail Industry Manager, który pokazał, od jakich kroków zacząć sprzedaż w internecie. Najważniejszą wizytówką firmy w internecie jest jej strona www, dlatego Dawid podkreślał, że należy zadbać o jej zoptymalizowanie oraz użyteczną formę. W kolejnych krokach ekspert opisał także podstawy działania i zalety reklamy AdWords w kontekście zachowań konsumenckich, która dzięki zastosowaniu określonych mechanizmów (lokalizacja, słowa kluczowe, target itd.), pozwala dotrzeć do odpowiedniej grupy klientów. Następny krok to analiza, testowanie i wyciąganie wniosków z kampanii. 

  • Prawdy i mity o AdWords 
  Przemysław Modrzewski, Senior Analytical Lead, w krótkiej prezentacji obalił często występujące wśród przedsiębiorców przekonania na temat reklamy w Google. 

  • Czy warto zlecić prowadzenie kampanii zewnętrznemu specjaliście? 
  Z kolei Arkadiusz Marszałek, Head of Agency Relations, poruszył trzy ważne kwestie: dlaczego warto współpracować z agencją SEM? - trzy podstawowe argumenty to: czas, wiedza i narzędzia, czego można wymagać od agencji? - raportowania, optymalizacji, stałego kontaktu, bieżącej edukacji, wychodzenia z inicjatywami, strategii oraz od czego zacząć rozmowę z agencją? - od opisania swojego biznesu, przedstawienia celów i wspólnego oszacowania wskaźników, które na początku powinny zostać wyjaśnione i skonkretyzowane. W celu wybrania skutecznej agencji warto sprawdzić, czy posiada ona status Parnera Google. Potwierdza on wysoką jakość prowadzonych kampanii oraz doświadczenie agencji we współpracy z klientami.

  Po zakończeniu transmisji był czas na rozmowy między agencjami i klientami, dodatkowe pytania oraz indywidualne analizy reklamy klientów danej agencji.

  Mamy nadzieję, że taka forma konferencji z transmitowanym panelem publicystycznym, połączona z indywidualnymi spotkaniami i rozmowami przypadła Wam do gustu i okazała się pomocna przy planowaniu kampanii reklamowych w wyszukiwarce.

Czytaj więcej »

Zobacz Materiał video poświęcony Google Partners Connect